Izglītība Jauniešiem
izglītības departaments

Atvērto durvju dienas skolēnu vasaras nodarbinātībai Ropažu novada pašvaldības iestādēs, kas šogad norisinājās no 16. janvāra līdz 29. februārim, tika saņemti 54 skolēnu pieteikumi.

Akcijas laikā uzņēmumos un iestādēs tika aicināti viesoties darba meklētāji vecumā no 15 - 20 gadiem, lai gūtu praktisku priekšstatu par darba procesu, tā specifiku, brīvajām darba vietām, pienākumiem un pieejamajām profesijām novadā. Ar piedāvātajai vakancei izvirzītajiem kandidātiem  sazināsies konkrētās  iestādes vai darbu vadītājs.  Neaizmirsti, ka stājoties darba attiecībās jānokārto U27 medicīniskā izziņa (ģimenes ārsts) un, ja esi vecumā no 15-17 gadiem, jāsaņem rakstiska vecāku atļauja. Ja tava izvirzītā vakance netika apstiprināta, iemesli var būt tikai trīs: uz iesnieguma iesniegšanas brīdi tu un tavs likumiskais pārstāvis nav deklarēts Ropažu novadā, neesi sasniedzis 15 gadu vecumu vai neapmeklē nevienu izglītības iestādi.

Ja darba meklēšana vasaras periodam tev vēl ir aktuāla,  pirmais solis būtu reģistrēties NVA un patstāvīgi meklēt potenciālo darba devēju. NVA mājas lapā ir publicētās aktuālās vakances, kur deklarācijas vietai nav nozīmes. Šeit gan jāņem vērā, ka ne visi darba devēji vēlas publicitāti, tādēļ noder arī pašiniciatīva uzrunājot sev interesējošo darba devēju, kas nav Ropažu novada pašvaldības dibinātas iestādes. Pieteikšanās NVA ir atvērta visas vasaras garumā kur ikvienam izglītību gūstošam interesentam vecumā no 15-20 gadiem ir iespēja izvirzīt savu kandidatūru kādā no publicētajām vakancēm. Atalgojums tiek piemērots atbilstoši darba līgumā nolīgtajam valstī noteiktās minimālās darba samaksas apmērā (700 eur) par pilnu nostrādāto darba laiku mēnesi, ievērojot, ka skolēns vecumā no 15 līdz 17 gadiem tiek nodarbināts ne ilgāk kā 7 stundas dienā un ne vairāk kā 35 stundas nedēļā, bet skolēns vecumā no 18 līdz 20 gadiem (ieskaitot) tiek nodarbināts 8 stundas dienā, 40 stundas nedēļā. Saite uz pieteikšanos NVA izsludinātajās vakancēs: https://www.nva.gov.lv/lv/skolenu-vasaras-nodarbinatiba-skoleniem . 

Strādāt ārpus NVA projekta ir iespējama bez pieteikšanās pašvaldībā vai NVA. Saziņai ar darba devēju vari izmantot oficiālās mājas lapas adreses vai izsludinās vakances kādā no darba devēju vakanču portāliem.