Bibliotēkas
1

Dziedi, dziedi, Meža māte,
Tu zināji skaistas dziesmas!
Tev pateica sīki putni,
Pa zariem lēkādami.
/tautasdziesma/

Izglītojošā nodarbībā  bibliotēkā ciemojās Vangažu pirmsskolas “Jancis” 3.grupas bērni kopā ar skolotājām Ritu Gabruševu un Aleksandru Miku - Larionovu. Prieks bija satikt tik priecīgi pavasarīgā noskaņojumā bērnus, kuri pastāstīja par pirmajiem pavasara vēstnešiem, ko satikuši ceļā.

 Ar interesi bērni skatījās grāmatas par putniem, klausījās tautasdziesmas un dzejoli par putniem.

Uzspēlēja spēli “Zini vai mini” par putnu izskatu, raksturu, ikdienu un mājvietu. Dzirdēja dažādus interesantus faktus par putniem Latvijā – dzenis, baltais stārķis, pīle, gulbis, vanags.

Ar lielu interesi vērojām Latvijas dabas fonda tiešraidi, ko putni dara savā ligzdā ( jūras ērglis, baltais stārķis, vistu vanags u.c.). Cik savdabīgi un neierasti bija redzēt pasauli no augšas.

Noklausījāmies Guntara Rača izpildījumā dziesmu “Mazs putniņš” (Mūzikas autors Uģis Tirzītis, vārdu autors Guntars Račs).

Mazs putniņš klauvē pie loga
Tam pasaule esot par lielu
Par daudz tajā kalnu un koku
Par daudz tajā māju un ielu …

Vēl daudz interesanta bērni varēja uzzināt, skatoties ceļojošo Talsu novada muzeja izstādi “Arī tādi putni mīt Latvijā”. Izpētot izstādes planšetes, varēja atrast citroncielavu citronā, jūras dzeni kreklā un pūci - apakšbiksēs, atklājot vēl daudz ko jaunu un nezināmu, tādejādi pilnveidojot savas zināšanas par putniem.

Laipni aicinām arī citus interesantus aplūkot šo izstādi līdz 28.aprīlim. Lai visiem jauks pavasaris! 

Vangažu pilsētas bibliotēka

vangazi.biblioteka [at] ropazi.lv