Kultūra
1

 

Arī jūs paši kā dzīvi akmeņi tiekat uzcelti par garīgu namu, lai jūs būtu par svētu priesterību Dievam... 1.Pētera 2:5


Ar prieku un pateicības piepildītām sirdīm, esam sagaidījuši akmens celtās Ropažu evaņģēliski luteriskās baznīcas tik nozīmīgo un skaisto 130 gadu pastāvēšanas jubileju. Svētku Dievkalpojumā, kas notika š.g.10.novembrī sprediķi teica Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags. Tāpat, kā šajā dienā, pirms 130 gadiem, tika iesvētīta baznīca, šajā reizē tika iesvētīts baznīcas jaunais, atjaunotais altāris.

Baznīcas altāris tapis par ikgadējā ziedojumu vāksānas projekta "Ropažu gaismas dārzs"  saziedotajiem līdzekļiem. Darbus veica Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma audzēkņi un altāris bija to diplomdarbs.

Arī šogad Ropažu baznīcā atvērts gaisamas dārzs no 3.decembra līdz 6.janvārim. gaidīsim Jūs. Šogad baznīcas apmeklētājiem esam sarūpējuši īpaši skaistu koncertu klāstu, sākot no vietējo koru koncertiem, līdz vokālās grupas “Dzeguzīte” un
Ievas Akurāteres balsij, pie mums viesosies arī talantīgais Laimis Rācenājs un prasmīgais ģitāras virtuozs Aivars Hermanis. Tāpat šogad mūs priecēs arī kvintets “BRASS.EDU” un koncerts “Ziemassvētku dziesmotie stāsti cauri gadsimtiem” kopā ar Latvijas dziedošajiem aktieriem un kori “Mūza”.  

Dievs aizvien turpina celt, un mēs kā garīgs nams tam esam par lieciniekiem. Novērtējot baznīcas vēstures lapaspuses un apzinoties ceļu, kas mums vēl priekšā, būsim  pateicīgi Jums par Jūsu ziedojumiem ar turpmāk. Šim nolūkam esam radījuši speciālu tīmekļa vienti - https://ropazugaismasdarzs.lv

8.decembrī 19.00 Bērnu vokālās grupas “Dzeguzīte” koncerts. Ieeja par ziedojumiem.

10.decembris 12.00 otās adventes dievkalpojums Ropažu baznīcā.

10.decembrī 17.00 jauktā kora “Ropaži” un vīru ansambļa “karma” koncerts. Ieeja par ziedojumiem.

14.decembris 19.00 Kvinteta BRASS.EDU koncerts "Ziemassvētku eksperiments". Biļetes par ziedojumu “Biļešu paradīze” kasēs.

17.decembris 12.00 Trešās adventes Dievkalpojums Ropažu baznīcā kopā ar Saulkrastu jauktā kora “Bangotne” dalību. Ieeja par ziedojumiem.

17.decembris 18.00 Ievas Akurāteres un Aivara Hermaņa koncerts “Zvaigzne dāvā savu gaismu…”. Biļetes par ziedojumiem “Biļešu paradīze” kasēs.

23.decembris 18.00 Inetas Rudzītes un Laima Rācenāja koncerts. Biļetes par ziedojumiem “Biļešu paradīze” kasēs.

24.decembrī 12.00 Ceturtās adventes Dievkalpojums.

24.decembrī 17.00 Ziemassvētku vakara Dievkalpojums.

25.decembrī 12. 00  Ziemassvētku Dievkalpojums.

26.decembris 17.00 “Ziemassvētku dziesmotie stāsti cauri gadsimtiem” ar Zani Jančevsku vai Līgu Melngaili, Sandri Volšteinu, Leldi Dreimani vai Alisi Vējiņu un kori “Mūza”. Biļetes par ziedojumiem “Biļešu paradīze” kasēs.

31.decembrī 12.00 Vecgada Dievkalpojums