Pašvaldība Ukrainas atbalstam
Bojarka

2023. gada 25. janvāra Ropažu novada pašvaldības domes sēdē deputāti vienbalsīgi pieņēma lēmumu noslēgt savstarpējās sadarbības līgumu ar Bojarkas pilsētu Ukrainā.

Jau 2022. gada novembrī, Ropažu novada pašvaldības priekšsēdētājai Vitai Paulānei piedaloties Latvijas Pašvaldību savienības organizētajā konferencē, kurā piedalījās arī Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko, tika veiktas sarunas par Ropažu novada pašvaldības sadarbības iespējām ar kādu no Ukrainas pilsētām, lai mērķtiecīgi sniegtu nepieciešamo atbalstu.

2022. gada novembrī pašvaldība saņēma vēstuli no Bojarkas pilsētas ar lūgumu pēc palīdzības un Ropažu novadā tika veikta ziedojumu akcija, kuras laikā tika ziedotas Bojarkas pilsētai nepieciešamās preces – ģeneratori, medicīnas preces, pārtika un citas lietas.

Lai turpinātu šo sadarbību, tika sagatavots sadarbības līguma projekts un 2023.gada 25. janvārī pieņemts domes lēmums par pilnvarojumu pašvaldības domes priekšsēdētājai Vitai Paulānei viena mēneša laikā noslēgt Sadarbības līgumu ar Bojarkas pilsētu Ukrainā.

Domes sēdei tiešraidē bija pieslēdzies Bojarkas pilsētas mērs Oleksandr Zarubin, kurš pateicās Ropažu novada pašvaldībai un tās iedzīvotājiem par līdz šim sniegto palīdzību, un pateicās par iespēju noslēgt līgumu turpmākai sadarbībai. Tāpat, Oleksandr Zarubin kungs īsi raksturoja pašreizējo situāciju Bojarkas pilsētā un pastāstīja visiem sēdes dalībniekiem, cik nozīmīgs ir jebkurš sniegtais atbalsts gan Bojarkas pilsētai, gan Ukrainai kopumā.