Tūrisms
1
1
1

Lai pasargātu dabas un tūrisma vērtības bijušās dzelzceļa līnijas “Rīga – Ērgļi” posmā Cekule – Bajāri un lai nodrošinātu iedzīvotāju, tūristu un satiksmes drošību, teritorijas apsaimniekotāji – SIA “Rīgas Meži” un Ropažu pašvaldība uzsāk transportlīdzekļu kustību aizliedzošo barjeras un informatīvo zīmju uzstādīšanu.

Tas nepieciešams, jo ceļa segums nemitīgi tiek izbraukāts un izdangāts, uz ceļa ir ieveidojusies “trepe” un šajā vietā dažkārt netiek ievērots atļautais ātrums. Tas apsaimniekotājiem rada papildizdevumus, kā arī ir apgrūtināta vietas izmantošana galvenajam mērķim – tūrismam un atpūtai, tiek apdraudēti mazāk aizsargāties satiksmes dalībnieki, kā arī bojāta infrastruktūra. Nereti bijušā dzelzceļa uzbērums tiek izmantots arī kā autoceļš piebraukšanai īpašumiem vai sastrēgumu apbraukšanai.

Šis posms ir projekta “Zaļais ceļš Rīga – Viļaka” maršrutā, kura viens no dalībniekiem ir arī Ropažu novads. Minētais ceļš ietver kultūras, tūrisma un dabas objektus, kā arī piesaistot tūristus, popularizē tos un sniedz ekonomisku ieguvumu.

Tādēļ dzelzceļa uzbēruma apsaimniekotāji – Ropažu novada pašvaldība un “Rīgas Meži”, vienojušies par iebraukšanu aizliedzošo barjeru un informatīvo zīmju uzstādīšanu uz ceļiem, kas ved uz bijušā dzelzceļa līniju posmā Cekule – Bajāri. Plānots, ka barjeru uzstādīšana tiks pabeigta līdz oktobra vidum. Vienlaikus jāuzver, ka barjeras neietekmēs operatīvo transportlīdzekļu kustību un piekļūšanu nepieciešamajiem objektiem, kā arī neietekmēs gājēju, skrējēju un velosipēdistu pārvietošanos.

“Rīgas Meži” un Ropažu pašvaldība aicina vietējos iedzīvotājus izturēties ar sapratni pret ierobežojumiem, kas mazinās teritorijas degradāciju. Tāpat objekta apsaimniekotāji aicina cilvēkus saviem īpašumiem piekļūt pa tam paredzētajiem ceļiem.

1
1

Par SIA “Rīgas Meži”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Uzņēmums pārziņā ir 62 000 ha meži, 399 ha Rīgas parki un apstādījumi (125 objekti), kā arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks” (385 ha). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.

“Rīgas Mežu” objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Tam ir piešķirti starptautiskie sertifikāti, kas apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus.

2021.gada septembrī "Rīgas Mežiem" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”. 2022.gadā “Rīgas Meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa
SIA “Rīgas Meži”
Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa
29215857
Ieva.Berzina@rigasmezi.lv
www.rigasmezi.lv   
https://www.facebook.com/RigasMezi  

Anna Imbrate-Siliņa
Ropažu novada pašvaldība
Tūrisma speciāliste
29831583
anna.imbrate@ropazi.lv
www.ropazi.lv 
https://www.facebook.com/RopazuNovadaPasvaldiba