Uzņēmējdarbība
1

Biedrība “Ropažu novada uzņēmēji” 23. novembrī organizēja pieredzes apmaiņas braucienu uz Olaini, Ropažu, Garkalnes un Stopiņu uzņēmējiem un pārstāvjiem no Ropažu novada pašvaldības. Ceļā pavadītais laiks tika izmantots lietderīgi, iepazīstot vienam otru un noskaidrojot katra nodarbošanos. Šoreiz satikušies tūrisma, viesmīlības, biškopības, metālapstrādes, grāmatvedības, apģērbu šūšanas un  tīrīšanas, auto apkopes un izklaides uzņēmumi, - atšķirīgi lieli, katrs ar savu stāstu un pieredzi.

1

Vispirms viesojāmies uzņēmumā “Smalkais muslis”, kas ir Latvijā pirmais smalcināta musli ražotājs. Īpašnieces iepazīstināja ropažniekus ar gatavo produkciju, izstāstīja sava dzīvesstila uzņēmuma rašanās vēsturi un darbības attīstību. Degustējām musli smūtiju un klausījāmies stāstu par uzņēmuma izaugsmi no 7 kv.m. istabiņas līdz skaisti iekārtotām telpām industriālā parka teritorijā, kur rosīgā ikdiena uzmundrina un veicina attīstību. Noskaidrojām, ka telpu interjerā un īpašnieču apģērbā valdošā melnā krāsa patiesībā ir lielisks fons, lai izceltu un akcentētu musli gaumīgi atturīgo iepakojumu.

Lielākais gaisa filtru ražotājs Baltijas valstīs – Dinair Filton SIA - izrādīja mums savu ražotni un stāstīja par ogles, celulozes un citiem gaisa filtriem, kas top uzņēmumā un aizceļo uz Vāciju, ASV, Slovākiju, Stokholmas metro un pie daudziem citiem klientiem. Bija interesanti redzēt, kā top visdažādāko veidu un materiālu filtri, uzzināt, kur tos izmanto un kāda ir katra filtra specifika, kā uzņēmums motivē savus darbiniekus un nodrošina darbam drošus apstākļus.

Turpinājumā Olaines Vēstures un mākslas muzejā iepazinām pilsētas vēsturi, kūdras izstrādes īpatnības un purvu rašanās apstākļus. Aizraujošā stāstījumā aizceļojām pagātnē un ielūkojāmies pavisam nesenā vēsturē, kas muzejā iedzīvojusies vairākos tūkstošos eksponātu. Interesanta bija Olainfarm bijušajam valdes priekšsēdētājam Valērijam Maliginam veltītā ekspozīcijā “Iedvesmas istaba”, kas muzejā pieejama tikai līdz šī gada beigām.

Brauciena noslēgumā ciemojāmies mājīgajās Olaines kopstrādes telpās, kas šogad nosvinēja pirmo gadiņu. Centrs nodrošina gan individuālas darba vietas, gan nelielu konferenču telpu, kā arī tehniski aprīkotu istabu lielākam cilvēku skaitam meistardarbnīcām, sanāksmēm, prezentācijām.

Brauciena dalībnieki atzina, ka šādi pieredzes apmaiņas pasākumi iedvesmo un dod spēku turpmākiem darbiem.

Pateicamies Olaines novada uzņēmējdarbības atbalsta centra direktorei Edītei Alksnei par viesmīlību un brauciena mērķu nospraušanu, rodot iespēju viesoties tik dažādās vietās. Paldies arī Janai Mihailovai no biedrības "Ropažu Salaspils partnerība” un Ropažu novada pašvaldībai par aktīvu līdzdalību un neizsīkstošu atbalstu!

Tiekamies nākamajos pasākumos!