Bibliotēkas Kultūra
1

Ropažu bibliotēkas filiālbibliotēkā Zaķumuižā satikās Vangažu vidusskolas 5.a klases skolēni: Krastijs Kalniņš, Annika Krūze, Roberts Mežāks un Ropažu vidusskolas 5.c klases skolēni: Megija Čiekure, Elīza Teleže, Markuss Dzenis Skaļās Lasīšanas konkursa 2.kārtā. Bērni lasīja grāmatas fragmentu no savas izvēlētās grāmatas, kurās ir asprātīga valoda, neparasti varoņi, komiskas ilustrācijas - spēj sasmīdināt pat pieaugušos; par dārgumu medībām, kas sniedzas pāri visai galaktikai; par varoni, kam skolotāja liek strādāt par skolas lielāko palaidni un vēl un vēl…

Sacensības skaļo lasījumu atklāja Armands Leimanis ar fragmentu no bērnības mīļākās grāmatas Žils Verns “Mazais kapteinis” (viņš atzinās, ka pēdējo reizi skaļi lasījis 2.klasē). Lai mazinātu dalībniekiem stresu, Ilze Blaua (Zaķumuižas filiālbibliotēkas vadītāja) kopā ar bērniem skaitīja mēļu mežģu pantiņus.

Aizraujoši un interesanti tika pavadīts konkursa laiks, jo dalībnieki bija izvēlējušies dažādas mūsdienu ārzemju autoru grāmatas: L.Dokrila “Dārsija Bērdoka”, D.Valjams “Gangsteromīte”, K.Bīna “Gandrīz detektīve”, L.Hokinga “Džordža Visuma Dārgumu medības”, Dž.Kinnijs “Grega dienasgrāmatas sabrukums”.

Sacensības dalībniekus vērtēja žūrijas locekļi: Evija Gulbe (bērnu grāmatu autore), Ilze Šika (grāmatu lasītāja Zaķumuižā) un Armands Leimanis (Kultūras speciālists Ropažu novadā). Sīvā cīņā žūrija apspriedās un nolēma - Skaļās Lasīšanas sacensību 2.kārtas uzvarētāja ir Elīza Teleže. Viņa pārstāvēs septembrī Ropažu novadu 3.kārtas sacensībās Salaspils novada bibliotēkā.

Paldies Ilzei Blauai par laipno uzņemšanu Zaķumuižā! Paldies bērniem par dalību šajās sacensībās! Arī citiem novēlam lasīt grāmatas, lai savu ikdienu padarītu aizraujošāku un piedzīvojumiem bagātu, jo “bez laba lasītāja nav labas grāmatas”./Emersons/

Vangažu pilsētas bibliotēka

vangazi.biblioteka [at] ropazi.lv