Bibliotēkas Kultūra
Vangažu pilsētas bibliotēka

Latviešiem ir savs īpašs mēnesis, kurš saucas Sveču mēnesis. Tas ir februāris. Šī mēneša 2. datumā tiek svinēta Sveču diena. Tā ir viena no Māras dienām – Ziemas Māra. Tautā šo dienu vēl sauc : Svecaine, Grabenīca, Groninica, Vēja diena, Govju diena.

Līdz ar sveces dzimšanu dzima arī tās maģiskais spēks, kas slēpjas sveces dvēselē – sveces liesmā. Ar sveces palīdzību var enerģētiski sakārtot gan mājokli, gan savu piemājas saimniecību, gan sevi pašu. Svecei ir būtiska loma gaismas nešanā mūsu dzīvē – gan fiziskā, gan emocionālā līmenī.

Vangažu pilsētā dzīvo dekoratīvās sveces darinātāja - Sanita Ozoliņa, kam sveču liešana ir izvērtusies par interesantu hobiju brīvajā laikā. Sanitai sveču liešanas process aizsākās pirms gada, kad vajadzēja gatavot dāvanas saviem tuviniekiem Ziemassvētkos. Tajā brīdī likās, ka dāvana ar savām rokām gatavota spēs vairāk iepriecināt. Sanita sēdās pie datora un tur smēlās dažādu informāciju par sveču gatavošanu. Iegādājās visu nepieciešamo veikalā un sāka pati eksperimentēt. Sanita meistarklasēs nav mācījusies, visu ir apguvusi pašmācības ceļā.

Sanitu iedvesmo draugi, kuriem gribas svētkos uzdāvināt kaut ko skaistu. Sveču gatavošanā izmanto dažādas krāsas, nav viens konkrēts tonis. "Kā klājas šobrīd šī amata prasmes cilvēkiem digitālajā laikmet?", viņa atbildēja – sveces būs mūžīgas. Svece tīra enerģētiku, atbrīvo mūsu telpu no negatīvās enerģijas. Uzskata, ka tā spēj attīrīt mūsu astrālo ķermeni. Sveces tieši no dabīgā materiāla ir enerģētiski visspēcīgākās. Tās pagatavotas no „saules” materiāla. Skatīšanās liesmās kliedē negatīvās izjūtas, palīdz atbrīvoties no depresijas, noguruma, likvidē strīdos uzkrāto negatīvo enerģiju.

Sanitas Ozoliņas pašdarinātās sveces pirmo reizi publiski būs redzamas Vangažu pilsētas bibliotēkā 3. – 28.februārim. Visiem novēlam, lai jūsu mājās vienmēr ir gaisma, saticība, mīlestība un miers.

Vangažu pilsētas bibliotēka

vangazi.biblioteka [at] ropazi.lv