Bibliotēkas
bibl

Pirmssvētku laikā gadu mijā vērtību iegūst laiks, kas tiek pavadīts kopā... 

Kopā būšanas mirkļiem nav jābūt sarežģītiem — satikšanās un sarunas ir lielisks veids, lai veidotu siltas atmiņas.

”Dzīve notiek šodien, šajā mirklī.
Laiks atradīsies visam, kam tas nepieciešams
Laiks nav dzenams kumeļš, kurš aizvedīs tevi ātrāk, tālāk, labāk.
Ļaujies laika ritējumam, kā Ezītis miglā paļāvās upes plūdumam.
Laikam patīk tavs miers.”

(Laika kompass, D.Kravale)

20. decembra vakarā Ulbrokas bibliotēkā klātienē - zaļajā režīmā un arī attālināti - Zoom platformā bija iespēja tikties ar grāmatas "Iedvesmas upe" autorēm, novadniecēm Daci Kravali un Agnesi Spridzāni.

Tikšanās laikā Dace Kravale atklāj, ka ne dienu nevar iztikt bez rakstīšanas un viņas rakstītie vārdi kā pērles koncentrēti savijušies dziļu atziņu virtenēs, kas apkopotas un izdotas viņas pirmajā grāmatā “Iedvesmas upe”.

 Vakara gaitā, kopīgi lasot grāmatā paustās atziņas, pārrunājām, kā tās atbalsojas dažāda vecuma lasītājos.  Vērojām, kā top gleznojumi grāmatas tekstam un katrs no mums varēja iejusties mākslinieka ādā, radot skaistu un neatkārtojamu akvareļu krāsu gleznojumu, uzklausot Agneses Spridzānes padomus to veidošanā. Ilustrācijas grāmatā “Iedvesmas upe” Agnese radījusi īpašā akvareļu un tušas gleznojuma tehnikā, kas papildinātas ar digitālu zīmējumu elementiem. Gleznojumi tapuši iedvesmojoties no atziņām, mēģinot abstraktā krāsu valodā ietvert tekstā pausto.

Paldies pasākuma dalībniekiem par dalību, atbalstu, viedokļiem un sajūtām, kā arī aktīvu līdzdarbību radošajās izpausmēs. Pasākuma norise skatāma video formātā: https://youtu.be/IK2FKcS89Gg un Ulbrokas bibliotēkas Facebook kontā.

Ulbrokas bibliotēkas kolektīvs Jaunajā gadā novēl stipru veselību, radošu garu un daudzkrāsainu emociju gammu, ko sniedz grāmatu lasīšanas piedzīvojums!

Bibliotekāres Elīna, Ieva, Daina