Ukrainas atbalstam Pašvaldība

No 12.-21.jūlijam Ropažu novadā viesojās Ukrainas Bojarkas pašvaldības delegācija - 25 bērnu un 5 pieaugušo sastāvā. Vizītes mērķis bija iepazīt Ropažu novadu un atpūsties no karastāvokļa ikdienas, kāda pašreiz valda Ukrainas lielākajā daļā, arī Bojarkas pašvaldībā, kas atrodas Kijivas tuvumā. Tāpēc 10 dienu programma bija saplānotā tā, lai bērni varētu gan atpūsties, gan labāk iepazīt mūsu novadu un Latviju.

Ekskursijās tika apmeklēta Vecrīga, Motormuzejs – sakām paldies muzejam, jo bērniem no Ukrainas ieeja muzejā bija bez maksas. Ekskursijā pa Ropažu novadu dalībniekus īpaši pārsteidza Kangaru purva taka. Jūrmalā bērni iepazinās ar Jūrmalas jauniešu centru un tā piedāvātajām aktivitātēm. Sporta dienas aktivitātes tika organizētas Vangažu pilsētā, iepazīstot arī tuvāko apkārtni. Ūdens aktīvās atpūtas centrā Baltezerā, bērniem bija iespēja izbraukt ar laivām un SUP dēļiem.

Tikšanās ar Ropažu novada pašvaldības vadību – priekšsēdētāju Vitu Paulāni, un vietniekiem Aināru Vaičulenu un Haraldu Burkovski, notika kultūras centrā “Ulbrokas Pērle”. Tikšanās izvērtās sirsnīga, ar sarunām par mūsu novadu, Latviju, par draudzību ar Ukrainu. Pēc tikšanās dalībnieki devās apskatīt kultūras centru, apmeklēja arī Ulbrokas bibliotēku, kur darbinieces bija sagatavojušas stāstījumu par Latvijas kultūras kanona vērtībām. Noslēguma vakarā Ropažu novada Sociālā dienesta darbinieces bija sagatavojušas īpašu latviešu danču programmu akordeona pavadībā, savukārt bērni no Bojarkas dziedāja dziesmas. RAC “Ulbroka” radošajās darbnīcās katrs bērns sev izgatavoja nelielu nozīmīti ar latviešu rakstu zīmēm, ko paņemt līdzi par piemiņu no Latvijas.

Vizītes noslēgumā Bojarkas pašvaldības pārstāvji pateicās par sirsnīgo un veiksmīgi saplānoto uzņemšanu, viņi ir atpūtušies un izbaudījuši dzīvi miera apstākļos, kas šobrīd ir īpaši nozīmīgi. Bērni ar nepacietību gaida nākamo gadu, kad varēs apmeklēt Latviju un Ropažu novadu.

Ukrainas Bojarkas pašvaldības delegācijas dalībnieku izmitināšanu nodrošināja Upesleju sākumskola, par organizāciju un raitu norisi rūpējās sabiedrisko attiecību, sporta, jauniešu un tūrisma speciālisti, Sociālā dienesta un RAC “Ulbroka” darbinieki. Transportu nodrošināja PA “Saimnieks”.

Ukrainas Bojarkas pašvaldības bērnu vizīte notika 2023. gadā Ropažu novada pašvaldības noslēgtā savstarpējās sadarbības līguma ietvaros ar Ukrainas Bojarkas novada pašvaldību. Šogad Bojarkas pašvaldībai tiks sniegta arī finansiāla palīdzība 100 000 EUR apmērā. Augusta sākumā, Ropažu novada svētku laikā, Ropažu novadā viesosies Bojarkas pašvaldības vadības pārstāvji.