Jauniešiem Sports
Upesciema veloparks

Šī gada oktobrī tika atklāts ilgi gaidītais Upesciema Velosolutions asfalta velotrases projekts. Trasē ir integrēti dažādi inovatīvi elementi, kas padara to par pirmo freestyle asfalta velotrasi pasaulē. Blakus uzstādīta arī piedzīvojumu velotrase “BTA Velozinis”, kas paredzēta pašiem mazākajiem velo entuziastiem.

Jaunais infrastruktūras objekts ir vide, kur gan mazi bērni, gan pieredzējuši braucēji var justies droši un pavadīt brīvo laiku aktīvi, tādējādi veicinot veselīgu dzīvesveidu un vienlaikus apgūstot jaunas iemaņas un prasmes. “Latvijā esam izbūvējuši un turpinām būvēt jau vairāk nekā 25 dažāda veida Velosolutions velotrases. Taču Upesciema veloparks pavisam noteikti ir unikāls un starp citiem pilsētu un pat valstu projektiem izceļas ar dažādo elementu kombinācijām, kas parku padara multifunkcionālu,” komentē Artjoms Smirnovs, Velosolutions pārstāvis.

Galvenā centrālā objekta - asfalta velotrases - dizains un pielietojuma funkcijas rada infrastruktūru, kur vienlaicīgi var darboties jebkura vecuma, prasmju braucēji ar visdažādākajiem pārvietošanās līdzekļiem. Velotrases multifunkcionālais dizains nodrošina aktivitātes skūteristiem, skrituļslidotājiem, skrituļdēļotājiem un, protams, velobraucējiem. Trases dizains piemērots arī dažāda veida sacensību un sporta aktivitāšu rīkošanai.

Unikālā dizaina kombinācijā Upesciema asfalta velotrase ir papildināta ar dažādiem inovatīviem elementiem, piemēram, asfalta trīs lēcienu līniju, iespaidīga izmēra ieliektu koka sienu (no angļu val. wallride). Trases īpaši atšķiras no citām, jo tajā ir integrētas četras skeitparka industrijas iedvesmotas konstrukcijas. Īpašie elementi padara trasi par pirmo freestyle asfalta velotrasi pasaulē, kas pilnībā apmierina visu braucēju vajadzības. Atklāšanas dienā velotrasi apmeklēja arī vairāki zināmi Latvijas braucēji, tai skaitā pasaules elites inline braucējs Nils Jansons, apliecinot, ka trase ir lieliska vieta, kur pilnveidot savas prasmes arī profesionāliem braucējiem.

Blakus asfalta velotrasei ir izbūvēta piedzīvojumu trase “BTA Velozinis”, kas attīsta velobraucējus, izglītojot par drošu braukšanu pilsētvidē. Velotrase sastāv no dažādiem modulāriem koka un metāla elementiem, kas imitē pilsētas infrastruktūru, rada izpratni par satiksmi un sagatavo tai ikvienu velobraucēju. Trase māca pārvarēt tādus šķēršļus kā trepes, virāžas, bedres un šauras trotuāru apmalītes. Katrs trases elements ir radīts pēc iespējas precīzāk imitējot reālu pilsētvidi, lai ikviens var kļūt par pārliecinātu velobraucēju.

Upesciema aktīvās atpūtas parks atrodas ciema centrā, tā apdzīvotajā daļā. Aktīvās atpūtas parks piesaista dažādu mērķauditoriju – gan vietējos bērnus un viņu vecākus, gan tūristus no citām pilsētām Latvijā un ārvalstīs. Tas ir lielisks papildinājums Upesciema sporta, atpūtas un tūrisma infrastruktūras attīstībai, kā arī veicina aktīva dzīvesveida ideju.

Velo parku izbūvi veicis pašmāju uzņēmums We Build Parks, kura mērķis ir radīt aizraujošus aktīvās atpūtas galamērķus visai ģimenei. We Build Parks grupa projektē un būvē arī sniega, veikborda un citus aktīvās atpūtas parkus.

Rasa Kalve

 

Upesciema velotrase izbūvēta par Garkalnes novada pašvaldības finansējumu. Ropažu novada pašvaldība aicina – izmantojot velotrasi, ievēro trases ekspluatācijas noteikumus!

 

Upesciema velotrase