1

Mārtiņdienā pie jaunās Berģu Mūzikas un mākslas skolas uzstādīti Latvijā līdz šim pirmā brīvdabas fitnesa stacija, kas sastāv no āra trenažieriem, kuriem ar atsvaru palīdzību iespējams regulēt ceļamo smagumu, tādējādi pielāgojot trenažieri katra sportotāja fiziskajām spējām un vēlamajai treniņa intensitātei, tādējādi veicinot visa vecuma iedzīvotājus nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm

Trenažieri ir piemēroti visām vecuma grupām – kā jauniešiem, tā arī senioriem, dažāda līmeņa individuāliem spēka treniņiem un tie būs pieejami bez maksas visu gadu.

Viena no trenažieru priekšrocībām ir īpašas platformas, uz kurām tie montēti, kas samazinājis iespējamās izbūves investīcijas, kā arī paver iespējas tos pārvietot, ja ar laiku trenažieru komplekts tiktu papildināts.  

Uz trenažieriem pieejamas instrukcijas to pareizai lietošanai un informācija par to, kurām muskuļu grupām paredzēts attiecīgais vingrinājums.

Ropažu novada pašvaldība īstenojusi Sabiedrības līdzdalības budžeta projektu “Unikāli āra fitnesa trenažieri Upesciemā”, pateicoties Ropažu novada iedzīvotāja Jāņa Ozola iesniegtai iniciatīvai 2022. gadā.

Sākotnēji plānotais projekta budžets - 10 000 EUR, taču īstenots projekts par 13 459,20 EUR, kur sadārdzinājums veidojies līdz ar papildus platformu nepieciešamību kā arī vispārējas inflācijas rezultātā par transportēšanas izmaksām. Trenažieri ražoti Somijā, tos uzstādīja – Igaunijas pārstāvis OÜ “Davidcityline”.

1