Sabiedrības līdzdalība Pašvaldība
VARAM ministre: Ropažu novada pašvaldība ir korekti izpildījusi ATR likuma prasības

Reģionālā darba vizītē Ropažu novadā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministre Inga Bērziņa, diskusijā par lēmumu par Garkalnes pagasta sadalīšanas plānu atzina, ka Ropažu novada pašvaldība ir korekti izpildījusi ATR likuma prasības un tālākie lēmumi ir jāpieņem Ādažu novada pašvaldībai.

Ropažu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Vita Paulāne, priekšsēdētājas vietnieks Haralds Burkovskis un pašvaldības speciālisti prezentēja īsu pārskatu par pašvaldību, par novembrī organizēto iedzīvotāju aptauju, Garkalnes pagasta sadalīšanas plāna ietvaros un par izglītības iespējām novadā.

Diskusijas laikā iedzīvotāju konsultatīvo padomju pārstāvji un uzņēmēji uzdeva jautājumus par Ropažu novada domes pieņemto lēmumu par Garkalnes pagasta sadalīšanu. Ministre I.Bērziņa sniedza atbildes un plašāku skaidrojumu, un uzvēra, ka Ropažu novada dome ir veikusi likumā noteikto uzdevumu un lēmums ir leģitīms. Ministre atbildēja uz jautājumiem arī par attīstības iespējām pašvaldībām izglītības nozarē, transporta un infrastruktūras jomās.

Vairāki Ropažu novada domes deputāti izteica skaidrojumu par savu balsojumu pieņemot domes lēmumu, un viedokli par administratīvi teritoriālo reformu kopumā.

Savukārt, VARAM Pašvaldību departamenta direktors Viesturs Razumovskis informēja, ka 2025. gadā spēkā stāsies Ministru kabineta noteikumi, kas paredz kārtību kādā iedzīvotāji paši varēs veikt izvēli par teritoriju piederību kādam novadam, vai arī kļūt par patstāvīgu teritoriālo vienību.

Vizītes noslēgumā ministre apmeklēja Garkalnes pagasta pārvaldi, kurā no pagājušā gada iedzīvotājiem ir pieejams Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs. Pārvaldes ēkā atrodas arī novada sociālā dienesta struktūrvienība, kultūras centrs “Berģi” un pašvaldības departamentu speciālisti.

Ministre I.Bērziņa pateicās visiem tikšanās dalībniekiem par aktīvo iesaisti diskusijās un uzdotajiem jautājumiem, un aicināja uz turpmāku konstruktīvu sadarbību.