Datums 23. septembris, 2022
Laiks16.00
Vieta Pie KC "Ulbrokas Pērle"
1

Šogad pa Latvijas novadiem ceļo izstāde “Ar vienu vilcienu rītdienā”, lai informētu iedzīvotājus par topošo “Rail Baltica” dzelzceļa līniju. Pie Kultūras centra “Ulbrokas pērle” izstāde būs aplūkojama no 23. septembra līdz 9. oktobrim. Atklāšanas pasākums 23.septembrī plkst.16:00.

Informācija par izstādi:

Izstāde radīta ar mērķi plašāk informēt  iedzīvotājus par “Rail Baltica” īstenošanu Latvijā.

Izstādes apmeklētāji saistošā un viegli uztveramā veidā var iepazīties ar “Rail Baltica” projekta aktualitātēm, plānoto starptautisko un reģionālo satiksmi, kravu loģistikas attīstības iespējām novadu pašvaldībās, kā arī faktiem par vēsturisko dzelzceļa savienojumu ar Eiropu.

Apmeklētāji var aktīvi iesaistīties izstādes izzināšanas ceļā, un tā būs interesanta visām apmeklētāju vecumu grupām. Izstādes stends aprīkots ar QR kodiem, kurus nolasot ar viedierīci var noskatīties video par Rīgas Centrālās stacijas vīziju, plānoto ātrgaitas dzelzceļa staciju lidostā “Rīga” un citām tēmām, vai arī noklausīties pagātnes leģendas par “Rail Baltica” topošo staciju atrašanās vietām.

Padomāts arī par apmeklētājiem ar bērniem, piedāvājot interaktīvu atmiņas spēli “Atrodi vienādos”, kurā bērniem jāatrod vienādi attēli par “Rail Baltica” projekta vides, pasažieru drošības un ērtības tēmām.

Ropažu novadā izstāde kopumā aplūkojama līdz 9. oktobrim. Vēlāk izstāde turpinās savu ceļojumu uz citām novadu pašvaldībām, ko šķērsos topošā Eiropas sliežu platuma dzelzceļa līnija. Ceļojuma noslēgumā izstāde tiks nodota Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejam, turpmākai ekspozīcijai muzeja āra teritorijā.

Izstādi tapusi ar Eiropas Savienības Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta atbalstu un sadarbībā ar novadu pašvaldībām.

Satiksmes ministrijas, Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028312
e-pasts:
iveta.kamarute@sam.gov.lv