Datums 30. jūnijs, 2023
LaiksVisu dienu
Vieta Ulbrokas bibliotēka
1

VĀCU RAKSTNIEKAM ĒRIHAM MARIJA REMARKAM -125
(1898. GADA 22. JŪNIJS - 1970. GADA 25. SEPTEMBRIS)

Jūnijs ir atvaļinājumu laiks, tāpēc lasītājiem piedāvājam izzināt svarīgāko par autoru, kura grāmatas nes gan izglītojošu, gan izklaidējošu funkciju. Līdz 30. jūnijam skatāma izstāde par Ērihu Mariju Remarku. Sava laika cilvēku un vēsturiskas informācijas pārzinātājs. Kā minēts kādā avotā, Remarks raksta par mīlestību kā dzīvesveidu. Par mīlestību pret draugiem, mašīnu, alu un vīnu, garšīgu ēdienu un rozēm. Rakstnieks savos darbos skar ļoti cilvēciskas tēmas, tāpēc šī autora grāmatas vienmēr ir pieprasītas un tiek izdotas no jauna. Remarks sava darba “Melnais obelisks” ievadrindās raksta “Nerājiet mani, ka es runāju par veciem laikiem! ... Miers pasaulē! Nekad par to nav runāts vairāk un darīts mazāk kā mūsu laikā...” Vienlaikus Remarks atklāj I Pasaules kara aizkulises un tā radīto situāciju sabiedrībā jau pēc kara. Pēdējais darbs, ko Remarks pabeidza, bija romāns "Lisabonas nakts".

Rakstnieks dzimis grāmatu iesējēja ģimenē un sava mūža laikā strādājis par bibliotekāru, skolotāju, žurnālistu un redaktoru. Viņa pazīstamākais romāns “Rietumu frontē bez pārmaiņām” savulaik izvirzīts Nobela prēmijai literatūrā. Viņa darbi ekranizēti sākot no pagājušā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem līdz pat mūsdienām. Latvijā viņa darbi vairākkārt iznākuši teātru izrāžu formātā. Te minami “Trīs draugi”, “Triumfa arka” un “Es vēlos dzīvot Parīzē”.

Bibliotēkas izstādē būs skatāmi jauni un senāki Remarka darbu izdevumi, kā arī seriālizdevumu raksti par rakstnieku un viņa darbiem.