Ziedojumu vākšana Ukrainas iedzīvotājiem

Ukrainas civiliedzīvotāji, kas patvērumu meklē Latvijā, valsts pārvaldes pakalpojumu portālā "Latvija.lv" var iepazīties ar informatīvu materiālu latviešu, ukraiņu, krievu un angļu valodā – "Pakalpojumi Ukrainas civiliedzīvotājiem", informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

Pēc VARAM sniegtās informācijas, portālā vienkopus iespējams atrast informāciju par to, kā un kādus primāros valsts pakalpojumus var saņemt bēgļi no Ukrainas, lai pēc iespējas ātrāk sakārtotu sadzīves jautājumus Latvijā.

"Portālā "Latvija.lv" apkopota būtiskākā informācija par dokumentu noformēšanu, dzīvesvietas nodrošināšanu, ierodoties Latvijā, ēdināšanu un pirmās nepieciešamības precēm, veselības aprūpes pakalpojumiem un recepšu medikamentu izsniegšanu, sociālajiem pakalpojumiem un sociālo palīdzību, tajā skaitā atbalstu ārkārtas aizbildņiem, kas pavada bērnus bez vecākiem, un izglītības iespējām bērniem," vēstīja VARAM.

Ministrijā norādīja, ka turpat ir pieejama arī informācija par darba un citām ienākumu gūšanas iespējām, nodokļu nomaksu, mājdzīvnieku reģistrāciju, transporta pakalpojumiem un transportlīdzekļa reģistrāciju, bankas konta vai “Latvijas pasta” norēķinu sistēmas konta atvēršanu.

Vienlaikus VARAM informēja, ka apkopotas saites, kas ved uz ārējiem resursiem un ļauj uzzināt vairāk par pieejamo palīdzību Ukrainas bēgļiem Latvijā, bezmaksas SIM karšu saņemšanas iespējām un pat bezmaksas tulkošanas servisu no latviešu valodas uz ukraiņu, krievu un angļu valodu.

Lielāko daļu pakalpojumu nodrošina tās pašvaldības, kuru teritorijā Ukrainas civiliedzīvotāji apmetušies, tāpēc publicēta arī kontaktinformācija saziņai ar pašvaldībām, pašvaldību iestādēm un nevalstiskajām organizācijām.

VARAM gan aicināja ņemt vērā, ka situācija var strauji mainīties, un sekot līdzi aktuālajai informācijai pārvaldes pakalpojumu portālā "Latvija.lv".

Autori: LSM.lv Ziņu redakcija