Lai izglītotu un tuvinātu skolēnus un novada iedzīvotājus dabai un atpūtai dabā, popularizētu veselīgu dzīvesveidu un piesaistītu arī citu novadu interesentus Ropažu novadam.

Dabas taku idejas autores Ināra Kleinberga un viņas meita Silva Kleinberga veidoja Zaķumuižas-dabas taku. 

Dabas taka ir gandrīz 2 kilometrus gara. Tai ir vidējas grūtības pakāpe: takas reljefs ir samērā vienmērīgs, mērens, izņemot atsevišķus posmus (daži stāvumi un kritumi, dažviet nelīdzens reljefs), tāpēc īpaša fiziska sagatavotība pirms takas iziešanas nav nepieciešama. Vietās, kur reljefs ir stāvāks, izvietoti roku balsti, bet pāri muižas dīķu sistēmas ūdeņiem uzcelti divi tiltiņi.

Taka ir interesanta visos gadalaikos un to var apmeklēt ne tikai kājām staigājot, bet arī pastaigājoties ar bērnu ratiņiem, braucot ar riteni un pat slēpēm ziemā. Tā ved cauri vecajam muižas parkam, pa ceļam iespējams aplūkot simtgadīgus kokus, dažādus augus, kā arī dažādus kukaiņus, putnus.

Ātrāks gājējs taku var iziet apmēram pusstundā, taču, ja vēlaties uzkavēties un baudīt, tad paies nedaudz vairāk laika. Takas malās ir izvietotas norādes ar bultiņām un informatīvie stendi. To nolūks ir pievērst uzmanību tam, kas notiek Tev apkārt.

Takas vidusposmā mazākie dabas takas apmeklētāji var atpūsties rotaļu laukumā, kas atrodas netālu no Zaķumuižas stadiona basketbola laukumiem un Lielās Juglas.

Dabas taka Zaķumuižā
Dabas taka Zaķumuižā 2
Dabas taka Zaķumuižā  6
Dabas taka Zaķumuižā  4
Dabas taka Zaķumuižā 3
Dabas taka Zaķumuižā  5