Bibliotēkas Kultūra
Grāmatu pakomāts

Latvijā jau vairākos novados darbojas šāda veida grāmatu pakomāti un tie ir ieguvuši lielu popularitāti lasītāju vidū, un tagad pakalpojums ir pieejams arī Vangažos, Garkalnē, Upesciemā, Sauriešos un Ropažos!

10. jūnijā pie Vangažu pilsētas bibliotēkas ieejas Meža ielā 1, tika atklāts grāmatu pakomāts – bibliotēkas grāmatu un citu iespieddarbu saņemšanai un nodošanai. Lai Vangažu pilsētas iedzīvotāji varētu grāmatas un citus iespieddarbus saņemt grāmatu pakomātā, bibliotēkas lietotājiem ir jābūt reģistrētiem Vangažu pilsētas bibliotēkā.

Reģistrētie bibliotēkas lietotāji zvanot uz tālruņa numuru 67995502, rakstot uz e-pastu vangazi.biblioteka@ropazi.lv  vai apmeklējot Vangažu pilsētas bibliotēkas elektronisko katalogu https://salaspils.biblioteka.lv/Alise/lv/3/home.aspx  var pasūtīt grāmatas un citus iespieddarbus un jebkurā diennakts laikā saņemt tos grāmatu pakomātā bezkontakta režīmā, kā arī nodot grāmatas grāmatu nodošanai paredzētajā nodalījumā.

Pēc grāmatu pasūtīšanas bibliotekārs tās ievieto pakomātā, lietotājs saņem īsziņu ar unikālu durvju kodu. Pasūtījums ir jāizņem 5 dienu laikā. Svarīgi atzīmēt, ka pasūtīšanai pieejami tikai tie izdevumi, kuri atrodas Vangažu pilsētas bibliotēkas krājumā.

Lai kļūtu par Vangažu pilsētas bibliotēkas reģistrētu lietotāju, ir jāapmeklē Vangažu pilsētas bibliotēka vai, izmantojot attālināto reģistrēšanos. Reģistrējoties attālināti, sava identitāte jāapliecina elektroniski ar kādu no e-identitātes apliecināšanas veidiem - mobilā lietotne eParaksts mobile, personas apliecība – eID karte, eParaksta karte.  Iesniegums Lietotāja reģistrācijai ir pieejams Bibliotēkā un Ropažu novada pašvaldības tīmekļa vietnē https://www.ropazi.lv , to iespējams nosūtīt uz Bibliotēku ar e-pasta vangazi.biblioteka@ropazi.lv starpniecību.

Pirms pakalpojuma izmantošanas aicinām iepazīties ar bibliotēkas pakomāta lietošanas pamācību. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar:

Vangažu pilsētas bibliotēku, zvanot uz tālruņa numuru 67995502 vai rakstot uz e-pasta adresi vangazi.biblioteka@ropazi.lv.